umowa

Współpraca
z agentem

Kiedy podejmiesz współpracę z pośrednikiem na zasadzie wyłączności, możesz wymagać od niego konkretnych działań, które podejmie w celu doprowadzenia do sprzedaży twojej nieruchomości. Umowa na wyłączność gwarantuje najlepszy model współpracy na rynku nieruchomości. Pośrednik pracuje z taką umową jakby zajmował się sprzedażą swojej nieruchomości. Może zaangażować pieniądze na kampanię reklamową i promocję oferty i 100% swojego czasu w pracę z ofertą. Sprzedający ma tylko jednego, osobistego agenta z którym pozostaje w stałym kontakcie i może być pewien, że agent reprezentuje wyłącznie jego interesy.

Zawsze zastanawiam się dlaczego nikt nie zaprasza do siebie 5 stolarzy i nie ogłasza” Kto pierwszy wykona dla mnie stół, temu zapłacę” .

Z perspektywy klienta umowa na wyłączność w żaden sposób go nie ogranicza – współpracujemy z innymi agencjami (również działającymi w oparciu o umowy otwarte), zamieszczamy oferty na serwisach typu MLS i robimy wszystko, żeby promocja oferty była jak najszersza – jest to wręcz naszym obowiązkiem.

Paradoksalnie agencje podpisując umowy otwarte (zwykłe) świadomie ograniczają dostęp innych pośredników i osób prywatnych do oferty licząc na klienta „bezpośredniego” i w ten sposób pobrać wynagrodzenie od dwóch stron transakcji. Reklama oferty otwartej jest na ogół celowo bardzo ograniczona np. ukrywanie adresu nieruchomości – agenci pracując na umowach otwartych zamiast współpracować rywalizują ze sobą i z klientem ze szkodą dla klienta i jego oferty.

Współpracując tylko z jednym agentem Sprzedający unika problemów związanych z anonimowymi kontaktami telefonicznymi czy osobistymi i eliminuje pielgrzymki przypadkowych klientów.

Umowa na wyłączność to kompleksowa obsługa klienta, spokój, bezpieczeństwo i zaufanie. Agent jest odpowiedzialny za całość transakcji, a Sprzedający może się zrelaksować wiedząc, że osoba, którą osobiście zna fachowo i efektywnie zajmuje się procesem sprzedaży jego nieruchomości.

Zapraszam do kontaktu.

 

Umowa na wyłączność = zaangażowanie + skuteczne działanie